ما در شبکه های اجتماعی :

HTML  یک زبان نشانه گذاری است نه یک زبان برنامه نویسی ، مانند Java ، Ruby ، PHP و غیره. برای مشاهده صفحات HTML به یک مرورگر  نیاز هست. مرورگرهای وب تگ های HTML را نشان نمی دهند ، اما از کدهای html برای تفسیر محتوای صفحات وب استفاده می کنند.


هر فصل این آموزشها از نمونه و مثال های کاربردی تشکیل شده که می توانید با استفاده از ویرایشگر آنلاین آن را امتحان کنید. این مثالها به شما کمک می کنند تا مفهوم یا موضوع را بهتر بشناسید. همچنین حاوی راه حل های هوشمند و همچنین نکات مفید و یادداشت های مهم است.

خب بریم شروع کنیم .. یک فایل HTML به سادگی یک فایل متنی است که باید با پسوند .html یا .htm ذخیره کنیم
در این آموزش یاد خواهید گرفت که ساختن یک سند HTML یا یک صفحه وب چقدر ساده است. برای شروع  نوشتن کد های HTML فقط به دو چیز نیاز دارید: یک ویرایشگر متن ساده و یک مرورگر وب.و در پایان این آموزش ، یک فایل HTML ایجاد خواهید کرد که پیام “سلام جهان” را در مرورگر وب خود نمایش می دهد.


ویرایشگر نوت پد خودتون رو باز کرده و کدهای زیر رو تایپ کنید

مثال های کاربردی

کد را امتحان کنید

<!DOCTYPE html>
<html lang="en">
<head>
    <title>A simple HTML document</title>
</head>
<body>
    <p>Hello World!<p>
</body>
</html>

حالا سند رو با پسوند html در دسکتاپ خودتون سیو کنید

توجه: مهم است که پسوند html مشخص شود.در ویرایشگرهای متنی ، مانند Notepad ، در غیر این صورت به طور خودکار آن را به عنوان .txt ذخیره می کنند.

پس از سیو کردن در دسکتاپ فقط کافیست دو بار روش کلیک کنید تا باز شده و نتیجه کدهای خودتون رو ببینید.

یه توضیح کوتاه هم جهت کد های بالا که در بین علامت های زاویه ای مانند <> هست میدم
DOCTYPE html اعلامیه نوع سند است. این مرورگر را راهنمایی می کند که این سند یک سند HTML5 است.
head اطلاعات مربوط به سند را ارائه می دهد ،
title عنوان سند رو مشخص میکند
body بدنه اصلی سند را شامل میشود مانند, (پاراگراف ها ، پیوندها ، تصاویر ، جداول و غیره) است که در مرورگر وب به کاربر نمایش داده می شود.
p بمعنی پاراگراف میباشد.

هرکد نشانه گذاری از یک کلمه کلیدی تشکیل شده است که توسط علامت های زاویه مانند {<html> ، <head> ، <body> ، <title> ، <p> }و غیره احاطه شده است.تگ های HTML معمولاً به صورت جفت هایی مانند{ <html> و </html> }می شوند. اولین تگ در یک جفت اغلب تگ باز (یا تگ شروع) نامیده می شود ، و تگ دوم تگ بسته (یا تگ انتهایی) نامیده می شود.تگ باز و تگ بستن یکسان هستند ، به جز برش (/) بعد از علامت زاویه باز و بسته شدن تگ ، به مرورگر می گویید که این دستور به اتمام رسیده است.

قبلی

بعدی

بروز رسانی ۰۵ مهر ۱۳۹۸ | by رضا جهاندیده | بدون ديدگاه | برچسب‌ها, , , |
درباره نويسنده : رضا جهاندیده
رشته تحصيلی : کامپيوتر و گرافيک ,آشنا به زبان های php و css سرگروه تيم توسعه و طراحی نوين وب هاست در حدود 5 سال به ياری خداوند در زمينه هاي فوق مشغوليم به اميدحق توانسته ايم با مشاوره و راهنمايي کاملا رايگان در خدمت همه شما باشيم سربلند باشيد
ثبت دیدگاه
تماس رایگان