آموزش و نحوه تنظیم بروزرسانی های اتوماتیک برای CentOS 8

درود همراهان عزیز و دوست داشتنی آموزش های نوین وب هاست.در این جلسه پیش میریم با مقاله نحوه تنظیم بروزرسانی خودکار سنت اوس 8 , بهترین کاری که می توانید برای داده ها و دستگاه خود انجام دهید ، ایمن نگه داشتن آنها میباشد. خب میشه به آسانی توسط بروزرسانی ها باشه. با این حال ،شاید بعضا افرادی که از CentOS 8 استفاده می کنند ، نمی دانند چگونه این کار را انجام بدهند.حالا شما میتوانید یاد بگیرید که چگونه سیستم خود را به گونه ای تنظیم کنید که نیازی به نصب دستی امنیت و سایر به روزرسانی ها نداشته باشید.پس در ادامه با هم این بحث شیرین رو پی میگیریم…

تاریخ ارسال : ۹۸/۰۹/۱۳

دسته بندی : آموزش سرور لینوکس

آموزش نصب مای اس کیو ال( MySQL 8.0 )درلینوکس سنت اوس CentOS 8 و RHEL 8

با سلام در خدمت شما خواهیم بود از سری آموزش های سرور لینوکس با موضوع نصب مای اس کیو ال ( MySQL 8.0 ) در CentOS 8 و RHEL 8 همه ما میدونیم کهMySQL محبوب و رایگان و منبع باز برای ارتباط با پایگاه داده  است ، که برای میزبانی چندین پایگاه داده از هر سرور واحد با اجازه دسترسی چند کاربر به هر پایگاه داده استفاده می شود.در این مقاله ، مراحل نصب جدیدترین نسخه MySQL 8.0  را با استفاده از مخزن پیش فرض AppStream از طریق ابزار YUM طی میکنیم.پس در ادامه همه ی حواستون اینجا باشه….

تاریخ ارسال : ۹۸/۰۹/۱۲

دسته بندی : آموزش سرور لینوکس

آموزش نصب htop در سرور لینوکس سنت اوس ۸ ( CentOS 8 )

با سلام به تمام همراهان گرام از سری آموزش های سرور لینوکس در خدمت شماییم با مبحث چگونگی و نحوه نصب htop در CentOS 8 . ! خب اول باید یاد بگیریم اصلا htop چیست ؟اگر به دنبال نظارت بر سیستم لینوکس خود  هستید ، دستور htop باید یکی از بهترین گزینه های شما باشد. ، htop یک نمایشگر فرآیند تعاملی و مانیتور سیستم است که معیارهای استفاده از منابع را به صورت رنگی نشان می دهد و به شما امکان می دهد به راحتی بر روی عملکرد سیستم خود اشراف داشته باشید.اطلاعات مربوط به استفاده از CPU و RAM ، وظایفی که انجام می شود ، میانگین بار و زمان به روز را نشان می دهد. علاوه بر این ، htop لیستی از تمام فرآیندهای در حال اجرا را نشان می دهد و همچنین می تواند این فرایندها را با فرمت درختی نشان دهد.

تاریخ ارسال : ۹۸/۰۹/۰۷

دسته بندی : آموزش سرور لینوکس

آموزش نحوه نصب مخزن EPEL در سرور لینوکس ۸ و ۷ و CentOS 6

با سلام ودرود به همراهان همیشگی مقاله های آموزشی نوین وب هاست در این جلسه یاد میگیریم نحوه نصب مخزن EPEL در سرور لینوکس رو حالا اصلا این EPEL چی هست ؟ EPEL  یک پروژه مخزن منبع باز و آزاد از طرف تیم فدورا است که بسته های نرم افزاری اضافی 100٪ با کیفیت بالا را برای توزیع لینوکس از جمله RHEL Red Hat  ، CentOS را در اختیار کاربران قرار داده است . نحوه نصب و فعال کردن مخزن EPEL را در نسخه های CentOS 8.x ، CentOS 7.x و CentOS 6.x  برای نصب بسته های نرم افزاری منبع استاندارد اضافی با استفاده از مخزن های YUM و DNF انجام خواهیم داد. در ادامه مطلب با هم …..

تاریخ ارسال : ۹۸/۰۸/۲۴

دسته بندی : آموزش سرور لینوکس