نکته هایی درباره SEO سئو چیست و سئو چه کاربرد هایی دارد

نوع انتخاب کلمات کلیدی مناسب
چگونگی استفاده از ابزارهای تحقیق در مورد کلید واژه
نکته های پیشرفته تحقیق در مورد کلید واژه

بطور کلی میتوان گفت تمام کسانی که در مورد سئو صحبت میکنند .در مرحله اول بفکر رسیدن به همین هدف هستند . یا رسیدند و برای بقیه به اشتراک گذاشتند اما همه ما میدونیم سئو کردن صد در صد کاریست خیلی دشوار.
چرا تحقیق کلمه کلیدی برای سئو مهم است ؟
تحقیق در باره کلمه های کلیدی کشف کردن عبارت هایی است که افراد در موتور های جستجو با یک هدف خاص در مطالب بهینه شده از ان شرایط استفاده میکنند.جستجو و تحقیق در هر نوع سئوی دیگری هم که انجام میدهید موثر است مانند مباحث تولید محتوادر تمام صفحه هات , دسترسی و تبلیغ. به همین دلیل است که تحقیق در کلمات کلیدی اولین قدم جهت فعالیت رو بجلو در سئو میباشد کلمات کلیدی مانند چراغ قوه در تاریکی بهترین راهنما به شما خواهد گفت اگر به کدام طرف حرکت کنید پیشرفت دارید یا خیر!
تحقیقات در مورد کلمات کلیدی یک امتیاز کارآمد برای شما به کمکتان می اید تا اهداف و خواسته هایتان در بازاریابی را بشناسید.در مورد آنچه که مشتریان هدف در جستجو عبارت های دقیق استفاده میکنند به شما میدهد.
چگونه ایده های کلیدی پیدا کنیم؟
خب در ذهن شما مطرح شود در باره کسب و کارتان مشتریان هدف به چه چیزهایی علاقه مندند.
فرض کنیم شما یک سایتبازاریابی محصولات دیجیتال را رهبری میکنید .از خود بپرسید که افرادی که بدنبال شغل من جستجو میکنند با چه موضوعی هدف میزنند؟
رسانه های اجتماعی؟ ایا.بازاریابی محتوا شاید؟ ایا.بازاریابی ایمیلی یا ترافیک سایت؟
توجه کنید این موضوعات کلمه کلیدی نیستند,بلکه موضوعاتی هستند که شما استفاده میکنید تا در لابلای آنها کلمات کلیدی خود را بگنجانید,وبه کلمات کلیدی خاص اشاره کنید.
این دقیق تمام چیزی است که باید یاد بگیرید.حال چگونه انجام دهید ؟ بله من به شما میگویم باید با حوصله این مقاله رو پیش ببرید تا موفقیت چند دقیقه مانده.
1- از پیشنهاد های گوگل استفاده کنید !!!!
یک کاغذو قلم برداشته و لیست هدف تهیه کنید: در هر زمیته ایی که فعالیت میکنید در همان زمینه فکر کنید شما الان مخاطب همان رشته اید چه چیزی را سرچ میکنید .پس تایپ کنیدوحالا در نتیجه جستجو
روی اولین سطر بدست امده یک بار کلیک کنید حالا بازگردید به همان صفحه میبینید که در زیر همان سطری که کلیک کردید یکسری کلمات کلیدی پیشنهاد گوگل ظاهر شده یاداشت کنید و تک تک به همه اونها مراجهع و برگشت و دوباره یاد داشت و صدها کلمه پیشنهادی گوگل در یاداشت تان دارید بله هدف همینه اینها کلمات کلیدی خوبی هستند که پیدا کرده و به لیست شما اضافه شد. چون کلماتی که گوگل نشان میدهد بدون تردید هزاران بار توسط افراد مورد جستجو قرار گرفته.


 

2- بررسی کلمات کلیدی پیشنهادی گوگل در انتهای صفخه های نتیجه جستجو !!!
در تمام صفحه های گوگل پایین صفحه حدودا هشت سری وازه کلید موجود هست که باز هم در همان رابطه کاری میباشد کلیک کنیدو نتیجه های همه را به لسیت خودتون اضافه کنید.
3-بررسی کلمات کلیدی در سایت های ویدئو
بله شک نکنید و تمام کلکات کلیدی مورد فعالیت خودتون رو به لیست خودتون اضافه کنید بجای اینکه همش بشینیدو به صفحه سایتتون خیره بشید وقت بزاریدو انالیز کنید .موتور جستجو به واژه های کلیدی شما نگاه میکنه و نشون دیگران میده معطل نکنین و نتیجه رو فقط در چند هفته ببینید.
4- پیدا کردن کلمات کلیدی در ویکی پدیا .
قول میده خیلیا حتی بفکر این هم نبودن. میتوانید جایی پیدا کنید که صدها مقاله از متخصصان در دسته های محتلف ساماندهی شده اند . امتحان کنید در سرچ بار ویکی پدیا این معدن بزرگ مقاله کلمات کلیدی هایی جالب به چشم میخوره به لیست خودتون اضافه کنید.
5- تحقیق در انجمن های گفتگو.!!
در انجمن های گفتگو در موضوعات مرتبط حوزه فعالیت خودتون کلیک کنید.تحقیق کرده تا کلمات کلیدی خیلی خوبی یادداشت کنیدبرای اینکه عمیق تر به تحقیق بپردازید.ریز بشید در موضوعاتی که مخاطبین هدف شما دارن دست و پنجه نرم می کنند.
6-ابزارهای تحقیق کلمه های کلیدی. !!
تنها کاری که باید انجام بدید نصب افزونه chrome هست دفعه بعدی که به نتیجه جستجوی گوگل میرید در رابطه با شغل حودتون میبینید که این افزونه چقدر میتونه بهتون کمک کنمه و کلمات کلیدی ادغام شده ایی مشاهده میکنید و لذت خواهید برد.که چطور موضوعات مرتبط رو بشما معرفی کرده.
توجه: داشتم فراموش میکردم یه توضیحی رو باید حتما مد نظر داشته باشید یه سئو کار حرفه ایی هیچ وقت از کلمات کلیدی پوچ استفاده نمیکنه: حتما برای خودتون هم پیش اومده که یه بدنبال یه مطلبی در اینترنت رو لینکی کلیک کردید و وای لینک شدین به جایی که هیچ ربط و بی ربطی هم به مطلب مورد نظر شما نداشته بیشتر توضیح نمیدم فهمیدید چی میگم …..
7- کلید واژه رقابتی.!!
اگر با یک کلمه کلیدی رقابتی وارد عرصه بشید شانس اینرو ندارید که صفحه سوم هم باشین این مشکل رو چگونه حل میکنید؟
البته بیشتر در سایت های جدید جواب گرفتن از کلمات کلیدی حجم بالا و چند حرفی و متن بلند  استفاده کنید.چون از رقابت کمتری برخوردار خواهید شد.
میشه گفت کلمات کلیدی رو به سه دسته تقسیم کرد:
تک کلمه کلیدی که حجم جستجوی زیادی دارن و خیلی رقابتی هستند مانند کلمه بیمه, ,ویتامین, از آنجا که قصدجستجوگر ممکن است کسی بدنبال بیمه نامه اتومبیل باشد.قطعا لیستی از شرکت های بیمه اشین باز خواهد شدو شرایط اصلا خوب از کار در نمیاد.
دسته وسط کلمات کلیدی دو حرفه و حجم مناسب هست اما خاص تر از کلمات کلیدی میباشند مانند : بیمه عمر ,  سفارش ویتامین b ,
دسته آخر هم کلمات کلیدی با واژه های بلند که بسیار خاص ترند, عباراتی مانند : بیمه عمر مقرون بصرفه سالمندان, سفارش کپسول دو رنگ ویتامینD,
اینها معمولا رقابتی نیستند.
8-نحوه انتخاب کلمه کلیدی.!

حالا که لیستی از کلمه های کلیدی برای خودتون جمع آوری کردینچگونه میخواهید تشخیص بدید کدام ها بهترند جهت استفاده در محتوای شما.متاسفانه هیچ ابزاری وجود ندارد که شما بگه این یا اون بهترین کلید واژه  هستاما باید شما براساس تعداد زیادی از عوامل مختلف هر کلمه کلیدی را با هم مقایسه کرده انالیز و بررسی تا بتونید بهترین رو برای تجارت خودتون انتخاب کنید.هر چه افراد بیشتری به یک کلمه کلیدی بپردازند ترافیک بیشتری از آن بدست می اید بنا براین سوال این است حجم جستجوی خوب چیست ؟
حجم جستجو فقط قسمتی از داستان را بشما میدهد برای بدست آوردن یک براورد کامل ابتدا اصطلاحات کم رقابت را هدف قرار دهید,سپس بعد از اینکه افزایش قدرت ترافیک شروع به هدف گیری کلمه کلیدی رقابتی کنید.
و حرف آخر اینکه بجای اینکه ساعت ها بنوشتن بی هدف محتوا کنید . با یک برنامه ریزی هر روزه در انالیز کلمات کلیدی مرتبط نتیجه را  در چند هفته خواهید دید.دوستان با نظرات و تجربه هاتون در موضوع چگونه بهتر seo سئو , با من در میون بزارید منتظر تون میمونم.
مطلب دیگه SEO در باره سئو و بک لینک و ترافیک میتونید بخونید 



 جهت حفظ حریم امنیت خصوصی تیک بزنید

ثبت دیدگاه های شما